PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Čtrnáctý poledník před námi…

A čím začneme? Opravdovou hudební lahůdkou! V Pacově vystoupí Stingův dvorní kytarista Dominic Miller! A aby toho nebylo málo, můžete se těšit ještě na Dana Bártu & Illustratosphere!

Náš festival začne letos netradičně již 10. května, a to „open air“ dvojkoncertem. Na nádvoří pacovského zámku vystoupí kytarista Dominic Miller&Band a Dan Bárta&Illustratosphere. Oba hudebníci představí svá nová alba. Dominic Miller vydal po dvou letech své další sólové album pod názvem „adhoc“, Dan Bárta má na kontě novou desku Maratonika.

miller-barta

Vynikající kytarista Dominic Miller, jehož kariéra je spojena především se zpěvákem Stingem, zavítá na půdu našeho festivalu v rámci svého světového turné. Jde o jediné vystoupení věhlasného hudebníka v České republice.

Dominic Miller, rodák z argentinského Buenos Aires, platí v hudebním světě za vrcholného profesionála. Obdivuhodné, a zcela nepřehlédnutelné je jeho těsné propojení se Stingem, které trvá již přes 20 let. Ve Stingově kapele se v průběhu let vyměnili téměř všichni muzikanti, ale Dominic Miller zůstává. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby je známá například skladba Shape Of My Heart.

Miller se však podílel na více než dvou stovkách alb zpěváků zvučných jmen. Mezi nejzajímavější patří jeho spolupráce s umělci jako Peter Gabriel, Bryan Adams, Rod Stewart, Paul Young nebo Luciano Pavarotti. Podílel se na albech Philla Collinse, Tiny Turner, Chrise Bottiho, kapely Level 42, The Chieftains, bluesových The Nighthawks nebo naposledy zpěvačky Katie Melua. V letošním roce Miller hostuje také na koncertech Paula Simona.

Tvorbu Dana Bárty není nutno divákům v ČR ani na Pacovském poledníku představovat. Spojení obou hudebníků na jednom koncertě není náhodné. Bárta se nikdy netajil obdivem právě k Stingovu přístupu k hudbě (viz např. Dan Bárta: Sting mě naučil, jak rafinovanou hudbu přetavit ve sdělnou věc). Diváci se snad mohou těšit i na zajímavé propojení účinkujících kapel, které téměř jistě vyplyne z atmosféry večera. Tuto výjimečnou hudební událost na 15. poledníku si rozhodně nenechte ujít!

Vstupenky budou v prodeji od 10. března v Pacově v Knihkupectví U Hrušky a v síti Ticketportal. Cena v předprodeji je 400 Kč, na místě pak 500 Kč.

Termín srpnového festivalového dění je 23.–24. srpna. Zatím jen prozradíme, že hudební produkce bude letos věnována 150. výročí narození našeho velkého rodáka, básníka Antonína Sovy. Zhudebnění Sovových básní se nyní věnuje mnoho zajímavých tvůrců.  Těšíme se, čím nás překvapí…