PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Sedmnáctý ročník festivalu je za námi a dalo by se říci, že úspěšně

Na šesti scénách vystoupilo celkem 51 herců a muzikantů, kteří představili výhradně vlastní tvorbu s výjimkou Ukulele Orchestru jako Brno. Tento soubor však famózně interpretuje cover verze rockových hitů.

 Z pohledu diváka asi objektivně naše dílko neposoudím, ale věřím, že si všichni našli v programu něco nového, co obohatilo kulturní obzor, potěšilo. Z pohledu pořadatele vnímám podobné počiny mimo velké metropole jako velmi důležité, přestože „ustát“ finančně kvalitní program není nic jednoduchého. I po tolika letech trvání festivalu, kdy se na našich pódiích objevilo již na 1000 účinkujících, se stále potýkáme s otázkou být či nebýt. Je to především z důvodu menší návštěvnosti, než by si někteří sponzoři přáli a také z důvodu dramaturgie, která nejde příliš cestou mainstreamu. Někteří partneři nás z těchto důvodů opouštějí.

Diváci u nás nenajdou doprovodné atrakce typu ohňostroj, skákací hrad a jiné adrenalinové doplňky pro ty, co se nudí, ale oproti tomu klademe důraz na dobrý zvuk a zázemí našich produkcí. Cílem festivalu je přinést kvalitu a potěšit vnímavého diváka a také podporovat „živé“ umění. Dle mého názoru je důležité, především v této době, kdy se chtějí většinově lidé spíš bavit než naslouchat, vytvářet prostor pro akce, kde se mohou prezentovat nadějní tvůrci, které z různých důvodů média opomíjejí. Jinak je tomu např. na Slovensku, kde mají rádia ze zákona povinnost prezentovat 35 % vysílacího času tuzemskou hudbu. Myslím, že kdyby tomu tak bylo i u nás, nesetkávala bych se tak často s reakcí např. místních, že nic z toho, co připravuji na festival, neznají.

Závěrem  bych chtěla velmi poděkovat muzikantům a hercům za jejich tvorbu a skvělé výkony!

Děkuji  divákům, kteří byli letos s námi na všech scénách (cca 445 –  nevím zcela přesně kolik sponzorů nakonec využilo všechny volňásky). Doufám, že byli spokojeni a zachovají nám přízeň.

Děkuji moderátorce Jitce Sedláčkové. Zvukařům za skvělý zvuk a rychlou práci. Ruff & Tuff Sownd za taneční scénu, Hodině H za Živou knihovnu.

Děkuji fotografům za zachycení atmosféry. Pořadatelům za dobrovolnickou práci.

Děkuji Lence Horké, Jakubovi Novákovi a Rodinnému minipivovaru Pacov za zajištění občerstvení diváků.

Děkuji městu Pacov za poskytnutí areálu zámku a všem našim sponzorům, které uvádíme v sekci Partneři.  Bez nich by náš kulturní počin nemohl žít.

Pokud byste měli chuť jakoukoliv formou podpořit naše konání, budeme velmi vděčni.

Děkuji.

Jana Hrušková