Sedmnáctý ročník festivalu je za námi a dalo by se říci, že úspěšně

Na šesti scénách vystoupilo celkem 51 herců a muzikantů, kteří představili výhradně vlastní tvorbu s výjimkou Ukulele Orchestru jako Brno. Tento soubor však famózně interpretuje cover verze rockových hitů.

 Z pohledu diváka asi objektivně naše dílko neposoudím, ale věřím, že si všichni našli v programu něco nového, co obohatilo kulturní obzor, potěšilo. Z pohledu pořadatele vnímám podobné počiny mimo velké metropole jako velmi důležité, přestože „ustát“ finančně kvalitní program není nic jednoduchého. I po tolika letech trvání festivalu, kdy se na našich pódiích objevilo již na 1000 účinkujících, se stále potýkáme s otázkou být či nebýt. Je to především z důvodu menší návštěvnosti, než by si někteří sponzoři přáli a také z důvodu dramaturgie, která nejde příliš cestou mainstreamu. Někteří partneři nás z těchto důvodů opouštějí.

Diváci u nás nenajdou doprovodné atrakce typu ohňostroj, skákací hrad a jiné adrenalinové doplňky pro ty, co se nudí, ale oproti tomu klademe důraz na dobrý zvuk a zázemí našich produkcí. Cílem festivalu je přinést kvalitu a potěšit vnímavého diváka a také podporovat „živé“ umění. Dle mého názoru je důležité, především v této době, kdy se chtějí většinově lidé spíš bavit než naslouchat, vytvářet prostor pro akce, kde se mohou prezentovat nadějní tvůrci, které z různých důvodů média opomíjejí. Jinak je tomu např. na Slovensku, kde mají rádia ze zákona povinnost prezentovat 35 % vysílacího času tuzemskou hudbu. Myslím, že kdyby tomu tak bylo i u nás, nesetkávala bych se tak často s reakcí např. místních, že nic z toho, co připravuji na festival, neznají.

Závěrem  bych chtěla velmi poděkovat muzikantům a hercům za jejich tvorbu a skvělé výkony!

Děkuji  divákům, kteří byli letos s námi na všech scénách (cca 445 –  nevím zcela přesně kolik sponzorů nakonec využilo všechny volňásky). Doufám, že byli spokojeni a zachovají nám přízeň.

Děkuji moderátorce Jitce Sedláčkové. Zvukařům za skvělý zvuk a rychlou práci. Ruff & Tuff Sownd za taneční scénu, Hodině H za Živou knihovnu.

Děkuji fotografům za zachycení atmosféry. Pořadatelům za dobrovolnickou práci.

Děkuji Lence Horké, Jakubovi Novákovi a Rodinnému minipivovaru Pacov za zajištění občerstvení diváků.

Děkuji městu Pacov za poskytnutí areálu zámku a všem našim sponzorům, které uvádíme v sekci Partneři.  Bez nich by náš kulturní počin nemohl žít.

Pokud byste měli chuť jakoukoliv formou podpořit naše konání, budeme velmi vděčni.

Děkuji.

Jana Hrušková