PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Pár slov k Benefici s Dominicem Millerem

Bude to trochu osobní. Událost, pro kterou jsem doslova žila půl roku, odezněla. Ještě pár postprodukčních záležitostí a bude vše minulostí a můžu se naplno věnovat přípravám festivalového víkendu. Vy, kteří jste byli v sobotu 2. června v sokolovně s námi, víte, že tato událost měla mnoho rovin a SPOLEČNĚ jsme vytvořili a prožili velké DÍLO. Asi se neubráním mírnému patosu. Snad mi to bude odpuštěno.

Když nám byl nabídnut již potřetí koncert Dominica Millera, měla jsem pocit, že jeho umění by měli slyšet i diváci v jiných sálech, než jen v tom pacovském. Podařilo se dohodnout koncerty v brněnském Sono Centru a pražském Jazz Docku. Proto nám chtěl managment DM věnovat privátní koncert. To byla nabídka nádherná, ale asi bych ji neuměla využít. Požádala jsem o možnost připravit benefiční akci. Dominic souhlasil!

Myšlenka podpořit děti, které jsou traumatizované válkou, asi zrála již dlouho v souvislosti se stavem naší společnosti, která jakoby zapomněla na pojem SOLIDARITA. Jako bychom ztráceli schopnost rozlišovat pod vlivem strachu, emoce, kterou tak trestuhodně využívají naši politici. Musím říct, že mne velmi potěšily reakce oslovených účinkujících. Všichni souzněli s myšlenkou benefice a podpořili ji bez nároku na honorář.

Za to všem velmi děkuji!

Velký dík za nadšení pro věc patří umělecké vedoucí skvělého Dismanova dětského rozhlasového souboru Janě Frankové, produkční Hance Novenkové, Jakubovi Grecovi a Jakubovi Sejkorovi, který s dětmi  překrásně nastudoval skladbu Here comes the sun.

Děkuji DĚTEM, které nás svým vystoupením doslova nechaly bez dechu. Danovi Bártovi, že si zkrátil o den svou rodinnou dovolenou, aby mohl být s námi.

Děkuji fotografům Jiřímu Hrbkovi, Áje Dvořáčkové a Ivanu Prokopovi. Jejich fotogalerie brzy zveřejníme.

Děkuji Jindrovi Čermákovi, Janu Kamírovi a Janě Hruškové ml. za videozáznam společné skladby.

Děkuji Lence Filípkové, zástupkyni organizace Člověk v tísni, která hovořila o pomoci v Sýrii.

Děkuji Kateřině Honzíkové, která přijela představit projekt Češi pro Sýrii a vytvářela s diváky svíčky, jejichž zakoupením je podpořen překlad a tisk knihy, která má pomoci rodičům tisíců traumatizovaných dětí válkou.

Děkuji Františkovi Svitákovi  z Beehousing za voskové mezistěny pro výrobu svíček a plásty medu pro naše malé zpěváky.

Děkuji za tisk Nové tiskárně v Pelhřimově a Pavlu Roubalovi, za web Zdeňkovi Klikovi.

Děkuji za skvělý catering Láskomině a Petře Hanykové.

Děkuji všem dobrovolným pořadatelům a mé „pravé ruce“ Markétě Kamírové.

A v neposlední řadě děkuji za finanční pomoc manželům Slávce a Janu Dokulilovým z Jihlavy, městu Pacov a firmě Status.

Díky sponzorům, divákům a níže (se souhlasem) uvedeným jednotlivcům, kteří podpořili benefici menší částkou na dálku, můžeme zaslat organizaci Člověk v tísni celkem  44 600 Kč.

Věřím, že tyto prostředky budou použity pro radost dětem, které potřebují zahojit bolavou duši.

Ze srdce všem děkuji.

Ještě si dovolím malou poznámku. Veškeré produkční přípravy nejsou honorované. Je to můj osobní vklad do tohoto počinu. Pokud byste měli chuť jakkoliv podpořit další aktivity spojené s festivalem, budu vám velmi vděčná.

A už poslední… DĚKUJI.

Podpora benefice na dálku:

Eliška Roubalová, Alena Malíková, Vladimír Raszka, Petra Kopecká, Milada Lysáčková, Renáta Černá, Pavlína Sponerová, Jiřina Hofmanová, Nela Keroušová, Anička Moravová, manželé Vídeňští, p. Hejl, neznámá dárkyně.

 

Jana Hrušková