PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Hvězdou letošního Poledníku bude Stingův kytarista!

millerProgram 15. ročníku je na světě! Hvězdami Pacovského poledníku budou zahraniční interpreti. Hlavní festivalový den je na pořadu 22. srpna. Hudební přehlídku opět doplní řada zajímavých doprovodných akcí. Ústřední postavou letošního ročníku bude Dominic Miller (více zde). Slavný kytarista se představí nejen na pódiu, ale podělí se rovněž o své zkušenosti a poznatky. Workshop pro kytaristy, skladatele či studenty hudebních oborů se uskuteční na zámku v odpoledních hodinách (více zde).

 

Stingova „pravá i levá“ ruka nebude v Pacově poprvé. Loni v květnu tady zahrál se svým bandem a „dvoják“ s Danem Bártou patřil k nezapomenutelným zážitkům. Tentokrát se Dominic v Pacově představí společně s Belgičanem Nicolasem Fiszmanem, vyhledávaným studiovým kytaristou, skladatelem a producentem.

Dalším zahraničním lákadlem bude fenomenální izraelský kontrabasista Adam Bez Ezra (více zde). Adam vtrhnul do hudebního světa s neuvěřitelným drajvem a řadou skvělých předělávek známých hitů si získal během krátké doby spoustu obdivovatelů. Kombinací různých efektů a pedálů vytváří četné hudební smyčky a zvukové stěny a jeho živá vystoupení jsou strhující.

Mimo to se samozřejmě můžete těšit na řadu zajímavých českých interpretů a skupin (viz Program).

V rámci festivalu nabídneme i letos bohatý doprovodný program. Součástí 15. ročníku bude vystoupení v Pacově známého a oblíbeného souboru Zemlinsky quartet, který vystoupí 15. srpna v zámeckém sále. Již zhruba týden před festivalem bude k vidění prestižní celosvětová výstava fotografií Jazz World Photo (více zde).  V neděli 23. srpna se v zámecké kapli se opět rozezní obří gong. Do Pacova se po roce vrací i Výprava Ondřeje Smeykala, britského hudebníka Bear Lovea a indiánského flétnisty Andrew Begaye.

Sledujte náš web a FB, dozvíte se víc.