PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Hudbu můžete spojit se špičkovým motokrosem

O víkendu 23. a 24. srpna 2014 se v Pacově uskuteční mistrovství Evropy družstev juniorů a žen. Festival na 15. poledníku s mnoha skvělými skupinami (viz Program) můžete pojmout jako rodinný výlet a skloubit hudební prožitky s adrenalinovým sportem.

Pacovský areál Propad má dnes již světové parametry a to nejen co se vlastní trati týče, ale i jejího zázemí. V rámci evropského klání se v něm utkají nejlepší junioři a nejlepší ženy o titul evropského šampiona.

Ženská družstva (WMX) budou tvořit vždy dvě ženy a Česká republika nasadí hned dva týmy. Ten první bude tvořit momentálně nejlepší česká motokrosařka Lucie Simonová s Terezou Hromkovou, druhý pak bude mít složení Barbora Laňková a Kristýna Řeřichová. Silné budou Italky v čele s novopečenou trojnásobnou mistryní světa Chiarou Fontanesi, které také jako jedny z prvních poslali svou přihlášku. Silné týmy budou mít určitě i Němky a Nizozemky, kde je velká a kvalitní základna WMX, velké ambice mají též Francouzky.

Juniorské týmy budou tvořit vždy čtyři jezdci – dva ve třídě 85ccm, jeden 125ccm a jeden ve třídě MX2 Junior. Třída 85ccm bude startovat samostatně a budou v ní tedy vždy dva jezdci z jednoho týmu, 125ccm a MX2 Junior pojedou sice kvalifikace zvlášť, ale nedělní jízdy pak společně, takže bude také v každé jízdě po dvou zástupcích stejného týmu. Očekává se zhruba kolem patnácti evropských reprezentačních týmů. Česká republika bude mít dva juniorské týmy. Tým A bude ve složení Václav Kovář, Dušan Drdaj, Petr Polák a Daniel Stehlík. V B týmu se představí Martin Krč, Jakub Terešák, Jiří Matějec a Milan Šturma.

Oficiální trailer akce zde.

 

pacov-me-490