PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Za pár dní na 15.poledníku

Spousta muziky, oblíbené tváře i méně známá muzikantská uskupení, pozoruhodná vystoupení, vibrující gongy nebo zhudebněná připomenutí významného pacovského rodáka, básníka Antonína Sovy. To je stručná pozvánka na předposlední srpnový víkend, který bude v našem městě opět spojen s tradiční a žánrově různorodou hudební přehlídkou.

Festivalový víkend, 22.–24. 8. 2014, bude ve znamení novinek jak z dramaturgického pojetí, tak z hlediska využití zámeckého areálu. Program odstartuje v pátek 22. srpna varhanním koncertem. V kostele sv. Michaela vystoupí nekonformní umělec Prof. Dr. Vladimír Franz. Začátek je naplánován na 20 hodin.

Sobotní „zahradní slavnost“ v areálu zámeckého dvora a zámecké zahrady bude na dvou pódiích věnována z velké části pacovskému rodákovi Antonínu Sovovi, od jehož narození letos uplyne 150 let. Všichni účinkující, kteří byli již na podzim loňského roku osloveni s nabídkou vystoupení, dostali zároveň “domácí“ úkol – zhudebnit alespoň jeden Sovův text. Až na pár výjimek všichni tuto nelehkou výzvu přijali. A tak se diváci mohou těšit nejen na vlastní tvorbu všech kapel, ale také na zajímavé pojetí Sovových textů v žánrově pestrém rozsahu, který je pro Pacovský poledník charakteristický. Sovova zhudebněná poezie bude z „živých“ produkcí zaznamenána a později také vydána na zvukovém nosiči.

Program zahájí v pravé poledne známá formace Mňága a Žďorp. Další interpreti – Jablkoň, Ivan Hlas, Marta Töpferová, Lanugo, Mamalör, Peter Lipa a řada dalších – budou následovat až do pozdních nočních hodin. Seznam všech účinkujících zde

Nedělní festivalové menu nabídne „Výpravu“. Pravidelným návštěvníkům „Poledníku“ není jméno Ondřeje Smeykala neznámé. Tentokrát s ním do Pacova přijede již potřetí britský hudebník Bear Love. Účastníkům této neobvyklé „expedice“ představí dvoumetrový gong, zhotovený z jediného kusu rezonančního bronzu. Tento obdivuhodný nástroj bude opět po roce nainstalován v zámecké kapli a barokní prostory se změní v experimentální zvukovou laboratoř. Diváci mohou v rámci individuálních terapií či závěrečného koncertu prožít neopakovatelné pocity, vyvolané vibrujícími gongy a dalšími australskými a tibetskými nástroji. Individuální terapie budou probíhat již od středy 20. srpna a je nutné si je v průběhu července objednat v Knihkupectví U Hrušky v Pacově (viz Kontakt).

Do „Výpravy“ letos nově přijal pozvání Andrew Begay, vyrůstající v indiánském prostředí kmene Navahů. Tento vypravěč indiánských příběhů a vynikající hráč na tradiční flétny se rovněž zabývá uměleckou výrobou různých variant těchto nástrojů.

Myslím, že se letos opět máme na co těšit. Sledujte nás i Facebooku.