PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Jedinečný dvoják nadchnul diváky i hudebníky

dvojakTak tohle si Dominic Miller určitě nepředstavoval ani v těch nejoptimističtějších snech. Když si v sobotu odpoledne prohlížel pacovskou sokolovnu, nemluvil, jen očima pátravě zkoumal prostor. „Bude plno,“ nesměle přerušil ticho jeden z organizátorů. „To by bylo fajn,“ odpověděl nepříliš přesvědčivě Stingův věrný kytarista.
O pár hodin později pak nevěřícně kroutil hlavou nad fantastickým publikem, které argentinskému rodákovi připravilo atmosféru hodnou fotbalovému derby v Buenos Aires. Chyběly jen pyrotechnické efekty a ohně…


Před osmnáctou hodinou bylo obtížné najít v sokolovně volnou židli. Lidé obsadili postranní uličky, posedávali na stolech, zaplnili balkon. Použijeme-li fotbalovou terminologii, tak Dan Bárta & Illustratosphere se představili jako zkušený tým, který ví, jak a co hraje, má profesionální podporu z „lavičky“ (Bert a spol.) a momentálně je ve výborné formě. Žádná defenzivní taktika, do diváků se tato sehraná parta pustila od prvních tónů. Reakce na sebe nenechaly čekat. Nadšený aplaus byl odměnou za famózní muzikantské tempo, protknuté nádhernými okamžiky a znamenitou souhrou hlasu, nástrojů a vnímavého publika. Nejkrásnější akce prvního poločasu přišla v jeho samotném závěru. Dominic Miller se objevil na pódiu s kytarou. Stingova písnička Seven Days z alba Ten Summoner´s Tales v podání Dana Bárty s kapelou (Filip Jelínek, Miroslav Chyška, Robert Balzar, Jiří Slavíček) za zády a s Dominicem Millerem neměla chybu.

Obavy, že v druhé půli půjde jen o udržení skvělého výsledku, byly rozptýleny stejně rychle jako víra v regulérní závěr české fotbalové ligy. Mezinárodní sestava Dominic Miller&Band (Nicolas Fiszman, Tony Remy, Rhani Krija) se v pekelném prostředí vypjala k velkému představení. Sobotní hudební večer na pacovském hřišti tak připomínal katalánskou Barcelonu v dobách své největší slávy. Playlist Dominica Millera zahrnoval jak novinky z nového alba „adhoc“, tak i starší skladby ze sólových desek stejně jako skladby ze Stingových alb, včetně např. Shape Of My Heart. Nakonec došlo i na několikaminutové prodloužení základní hrací doby, kdy již většina diváků stála a potleskem děkovala za nezapomenutelný zážitek.

Následná autogramiáda jen umocnila jedinečný dvojkoncert.

Z pacovské multifunkční arény zaznamenal
Vladimír Raszka

 

koncert-510