PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 MARTA TOPFEROVÁ TRIO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 GINGERHEAD PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 LONGITAL PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 THE BLADDERSTONES PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 CLARINET FACTORY PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 POPELKA Z POPELNICE (Divadlo bezdomovců, Charita ČB) PACOVSKÝ POLEDNÍK 2018 VÝPRAVA 2018

Debata o organickém zemědělství

Každoročně v programu festivalu představujeme zajímavé projekty, které se týkají životního prostředí. Jistě si vzpomenete na výstavu o ekologické stopě nebo Michaelu Reynoldsovi a jeho Zemělodích. Letos s velkou radostí přivítáme milé hosty Jana Valešku a Alenu Malíkovou, kteří se zabývají tématem organického zemědělství v konkrétní podobě Komunitou podporovaného zemědělství. Možná přijedou i další hosté, kteří se s námi podělí o své zkušenosti.


Systém komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) vychází z vůle spotřebitelů podpořit konkrétního hospodáře v jeho práci; jedná se o partnerství mezi sedlákem a spotřebitelem, kteří sdílejí rizika i přínosy hospodařeni; vyjadřují vzájemný závazek – ze strany spotřebitelů platit za potraviny spravedlivou cenu a odebírat veškerou produkci – ze stravy hospodáře produkovat zdravé, čerstvé, ideálně bio potraviny; spotřebitelé hospodářům zajišťují spravedlivou cenu za jejich produkty, často placenou s předstihem na celou sezónu, která jim a jejich rodině zajistí důstojné živobytí.

www.kpzinfo.cz